Optické clony

Clony zcela na míru vašim potřebám
Mrazuvzdornost do -20 °C
Mrazuvzdornost do -20 °C
UV filtr
UV filtr
U TOP materiálů atest hořlavosti B1
U TOP materiálů atest hořlavosti B1
Životnost dle použití až 20 let
Životnost dle použití až 20 let

Způsob výroby

Všechny naše produkty vyrábíme zcela na míru dle přání klienta a konstrukčních možností stavby, kde budou použity. Kompletní návrh optických clon včetně vyřešení jejich uchycení zpracuje naše technické oddělení. V rámci výroby optických clon a dalších typů clon nejsme nijak omezeni jejich plochou, běžně realizujeme clony o plochách např. 1000 m2 a více.
Díky použité technologii vysokofrekvenčního svařování jsme schopni spojit svár do maximální pevnosti a vytvořit tzv. nerozebiratelný spoj.

Optická clona
Optická clona

Používané materiály

Při výrobě optických clon používáme prémiové materiály od japonského a německého dodavatele s atestem snížené hořlavosti B1, který je požadován pro každou stavbu. Teplotní odolnost používaných materiálů je v rozmezí – 30 °C až 70 °C. Uvedené technické parametry všech materiálů jsou v souladu s EU normami.

Potřebujete poradit jakou clonu vybrat? Poradíme vám.

Způsoby provedení

Při projektování clon se významně zaměřujeme také na způsob uchycení clony do stávající konstrukce. Díky cloně, u které je neprojektováno správné uchycení, je možno významně eliminovat teplotní ztráty a především zajistit její bezproblémové užívané po mnoho let.
Nejvíce používané způsoby uchycení clon:

a) Vrchní uchycení na pevno

Clona je díky alu liště ukotvena v horní části napevno skrz nýty či jiné kotvící prvky. Boční uchycení je možné zajistit za pomoci otočných zámků či jiného způsobu kotvení.

b) Vrchní vysouvací provedení
Clona je navržena se speciálním kedrem, který je navařen do její horní části. Díky zasunutí kedru do ALU profilu lze poté zcela separátně využívat každou část clony.

c) Posuvné provedení
Ve vrchní části plachty jsou připraveny speciální pojezdy, díky kterým je clonu možno shrnovat způsobem podobným, jako je tomu například u dopravní techniky (např. návěsů).

Optická clona
Kvalitní plachty
Výroba na zakázku
Jednotlivé typy provedení clon a zakrytí se dají i kombinovat, případně je možné vyrobit zakrytí zcela atypické dle vašich představ.
Optická clona

Výbava a servis

Díky komplexní výrobě jsme schopni zajistit také individuální potisk clon, navařit na clony evidenční prvky či uzpůsobit clony zcela na míru konstrukci. Zásadní výhodou námi vyráběných clon je snadná údržba a možnost opravit drobná i případná významná poškození za minimální náklady. Opravy jsme navíc schopni realizovat ve velmi krátkém čase a díky vysokofrekvenčnímu svařování opravené místo téměř nebude rozpoznatelné. – (video opravy plachty ve vaření nového okna u kvp).

Copyright 2024 clonyjabor.cz