Plné clony

Efektivní ekonomické řešení při dělení prostor

Clony

Clony slouží jak k předělení výrobních nebo skladovacích prostor. Lze je využít pro dlouhodobé účely i účely krátkodobé, např. při stavebních úpravách a nutnosti oddělit např. výrobní část od části kde probíhají bourací, stavební či jiné práce. Pro krátkodobé účely se k výrobě pevných clon používá odlehčený materiál s kratší životností a tím pádem i výrazně nižší ceny. Pro stálé, dlouhodobé řešení se samozřejmé používají TOP materiály s životností až 20 let.

Plná clona
Plná clona

Způsob výroby

Clony a opláštění vyrábíme na míru, zcela dle požadavků klienta a s ohledem na konstrukční možnosti stavby, do které jsou použity. Clony navrhneme, vyrobíme, dodáme i namontujeme. Při jejich realizaci dbáme také na odborný návrh optimálního uchycení clon. Právě správný způsob uchycení zajistí snadnější manipulaci s jednotlivými díly clony.
Naše výroba není ničím limitovaná z pohledu tvaru a velikosti clon. Není výjimkou výroba clon o celkové velikosti ploch např. 1000 m2. Při výrobě clon používáme špičkoví vysokofrekvenční svařovací stroje, které umožní realizovat téměř neviditelné sváry, spojené do maximální pevnosti (tzv. nerozebiratelný spoj).

Potřebujete poradit jakou clonu vybrat? Poradíme vám.

Způsoby provedení

Kromě kvality výrobku je velice důležitý také správný způsob uchycení clony do stávající konstrukce. Správně uchycená clona eliminuje teplotní ztráty a zároveň je použitelná po mnoho let.
Nejpoužívanější způsoby uchycení

a) Vrchní uchycení na pevno

V horní části clony je integrovaná ALU lišta, která je napevno ukotvena skrz nýty či jiné kotvící prvky. Boční uchycení je řešeno skrz otočné zámky nebo jiný způsob ukotvení.

b) Vrchní vysouvací provedení
Na vrchní část vclony je navařen speciální kedr a který se zasune do ALU profilu a tím pádem lze zcela variabilně využívat jednotlivé části clon.

c) Posuvné provedení
Ve vrchní části clony jsou pojezdy, díky kterým je možno shrnovat plachty způsobem totožným jako je tomu například u autoplachet (plachet na návěsy atd.).

Plná clona
Kvalitní plachty
Výroba na zakázku
Jednotlivé typy provedení clon a zakrytí se dají i kombinovat, případně je možné vyrobit zakrytí zcela atypické dle vašich představ.
Plná clona

Výbava a servis

Zajišťujeme i komplexní doplňkový servis v podobě potisku clon, vevaření oken – slídy či evidenčních prvků. Jakékoliv opravy clon jsme schopni realizovat flexibilně a za minimální náklady. Plachty vaříme na špičkových vysokofrekvenčních strojích, díky kterým jsme schopni plachty opravit tak, že opravené místo není rozpoznatelné. Kromě dělících clon vyrábíme také plachty na haly či opláštění pergol a bazénů. (video opravy plachty ve vaření nového okna u kvp)

Copyright 2023 halyjabor.cz